wtorek, 19 lutego 2013

Tajemnice prostych włosów

Witam,
            Może dziś trochę o prostych włosach? Każdy kto ma proste włosy chciałby mieć kręcone, a kto ma kręcone - prostuje je bo ma dość własnych loczków. Ja również choć kręconych de facto nie mam to jednak po umyciu każdy włos w inną stronę.
Jak otrzymać pożądany efekt? Każda z nas oczywiście zna takie coś jak... prostownica :) Pytanie tylko czy samemu prostować czy udać się do  fryzjera???

Myślę, że najczęściej same ujarzmiamy kosmyki w domu ale uważajmy żeby nie przesuszyć i nie zniszczyć włosów. Szczególnie jeśli często prostujemy włosy - mogą stać się matowe, kruche, łamliwe, bez blasku. Dlatego używajmy specjalnych odżywek i preparatów chroniących włosy.
  •   użyj szamponu i odżywki z serii wygładzającej -przygotują włosy do prostowania. Po umyciu włosów  zabezpiecz je przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury prostownicy kosmetykiem, np. w spray'u lub olejku, można także użyć preparatu, który utrwali efekt prostych włosów i zabezpieczy aby nie rozprostowały się pod wpływem wilgoci jak np. mleczko czy żel do prostowania.
  •  wysusz włosy, najlepiej przy pomocy prostej, lub dużej okrągłej szczotki, podziel włosy na sekcje przy pomocy klipsów lub klamer. Jeśli zbyt szybko prostujemy końcówki pasm, w efekcie mamy niewyprostowane końce.
A może interesuje Cię trwałe prostowanie włosów?
Trwale prostowanie przebiega w trzech etapach:
1. Rozluźnienie mostków dwusiarczkowych -preparat nakłada się na włosy i pozostawia przez ściśle określony czas.
2. Nadanie nowego kształtu włosom - formowanie nowych wiązań dwusiarczkowych poprzez wyprostowanie włosów.
3. Utrwalenie nowego kształtu - Fryzjer  nakłada na włosy preparat neutralizujący włosy, co powoduje utrwalenie nowego kształtu włosa.


A na koniec  jeszcze  coś o keratynowym prostowaniu włosów - do tej terapii stosuje się keratynę- substancję, z której zbudowane są włosy, a także skóra i paznokcie. Kuracja polega na ''wtłoczeniu'' składnika przy użyciu wysokiej temperatury- tzn. dokładnym wprasowaniu keratyny do struktury włosa, tak aby ubytki zostały wypełnione i uzupełnione keratynowym budulcem. Keratynowe prostowanie włosów nie wykorzystuje, więc chemicznych, szkodliwych substancji. 

Dla kogo?
Zabieg można przeprowadzić w szczególności (w odróżnieniu od innych metod) na włosach FARBOWANYCH, ZNISZCZONYCH ZABIEGAMI CHEMICZNYMI, ROZJAŚNIANYCH. Keratynowe prostowanie włosów polecane jest osobom o włosach skłonnych do "puszenia się", przesuszonych,  zniszczonych, bezkształtnych, trudnych do ułożenia. Metoda keratynowa ma na celu również skrócenie czasu potrzebnego na modelowani włosów, nie eliminuje jednak potrzeby ich układania (np. przy użyciu suszarki oraz płaskiej szczotki).   

Efekty zabiegu utrzymują się od 3 nawet do 5 miesięcy - jednak w głównej mierze zależy to od typu i gęstości włosów. Włosy grube i kręcone mogą być mniej podatne na zabieg, natomiast najlepsze rezultaty wygładzenia uzyskuje się przy włosach cienkich, puszących się. Duży wpływ na trwałość zabiegu ma również odpowiednia pielęgnacja włosów: używanie szamponu bez soli, stosowanie keratynowych odżywek oraz masek bez sylikonów, ograniczenie produktów do stylizacji zawierających alkohol, który wysusza włosy.
Keratynowe prostowanie włosów można powtórzyć po około 4-5 tygodniach bez szkody dla włosów. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz